Designové knihovny

Pozice 1619
Článek 1274

Záleží nám na tom, aby Vaše kopie vzácných rukopisů byly uchovávány na bezpečném, důstojném a v pro ně optimálním mikroklimatu tak, aby jejich hodnota stoupala ještě po mnoho dalších let. A proto přicházíme s unikátní nabídkou, která Vám to vše zaručí a Vaše cenná sbírka získá ještě více na exkluzivitě.

Ve spolupráci s renomovaným ateliérem A2 jsme pro vás navrhli dva typy luxusních knihoven určených speciálně pro archivaci Vašich faksimile – jednu v moderním a druhou v rustikálním stylu. Všechny jejich parametry jsou navrženy přesně na míru těmto cenným knihám. Současně je však možné mnoho prvků zvolit podle Vašich přání a Vy tak získáte zcela jedinečný designový kus nábytku, který bude jistě ozdobou nejen Vaší knihovny nebo pracovny.

Knihovny mají jednoduchou kubaturu. Jsou jako pylony, jako segmenty – stavební prvky, vztyčené kameny ze slavného „Stonehenge“. Vlastní kubatura může působit sterilně, třeba jen jako souměrný kus nebo může být barevně vyzývavá a kontrastní vůči interiéru. Ve spojích je celoobvodově osvětlena, může si tak světlem podmaňovat prostor, ve kterém bude stát.

Povrchová úprava knihoven je provedena ve vícevrstvém metalickém laku. Metalíza na povrchu a oblé nárožní tvary zjemňují vzhled a důstojně upozorňují na tento kousek nábytku v prostoru. Čelní krycí křídlo je zásuvné do těla knihovny, lze se tak kochat obsahem knihovny a čelní dveře nevadí výhledu.

Vnitřní prostor knihovny je také dostatečně osvětlen a tak skýtá pohled na všechny poklady v knihovně ukryté.

Technickou dokumentaci knihoven naleznete na těchto odkazech: moderní knihovna a rustikální knihovna.

2009 - 2013 © TEMPUS LIBRI, NAKLADATELSTVÍ A VYDAVATELSTVÍ, graphics by Dorland, webdesign by Fenomen